Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Kontrolujemy miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży

Okres letni to czas odpoczynku i zabawy szczególnie dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą to najczęstsza forma spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na półkoloniach w Lipowie i wspólnie z sanepidem skontrolowali obozy harcerskie w Kątnie i Starych Jabłonkach.

Policyjny profilaktyk oraz dzielnicowi i pracownicy sanepidu w ramach działań "Kreci mnie bezpieczeństwo"  praktycznie codziennie pojawiają się w miejscach, gdzie znajdują się kolonie i obozy aby czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających.

Wczoraj (10.07.2017r.) policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na półkolonii w Lipowie. Dzielnicowy oraz policyjny profilaktyk rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypominali dzieciom m. in. w jaki sposób należy zachowywać się na podwórku, w domu i nad wodą, co zrobić w przypadku kontaktów z osobami obcymi lub w przypadku ataku psa.

Spotkania takie mają przede wszystkim na celu ograniczenie negatywnych zdarzeń z udziałem dzieci.

Jak zawsze zainteresowaniem cieszył się radiowóz policyjny, który dzieci mogły przy okazji spotkania obejrzeć.

Dzisiaj dzielnicowy wspólnie z pracownikami sanepidu kontrolują obozy harcerskie, które rozbijają się na terenie Kątna i Starych Jabłonek.

ak