Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Działania wymierzone przeciwko handlowi ludźmi

17 i 18 maja, w ramach akcji Joint Action Day ostródzcy policjanci współdziałając z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Olsztynie przeprowadzili działania wymierzone w zorganizowaną przestępczość związaną z handlem ludźmi i wykorzystywania do przymusowej pracy, w tym wykorzystania dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali zakłady pracy, punkty handlowe oraz targowiska.

Handel ludźmi to współczesna odmiana niewolnictwa – jedno z najbardziej haniebnych przestępstw dzisiejszego świata. A jednocześnie jeden z najbardziej dochodowych przestępczych biznesów. Skuteczne przeciwdziałanie i walka z tym zjawiskiem wymaga udziału i współpracy wielu podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz administracji rządowej i organizacji pozarządowych.

17 i 18 maja, w ramach akcji Joint Action Day ostródzcy policjanci współdziałając z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Olsztynie prowadzi działania wymierzone w zorganizowaną przestępczość związaną z handlem ludźmi. Funkcjonariusze kontrolowali zakłady pracy, punkty handlowe oraz targowiska. Podczas czynności funkcjonariusze nie stwierdzili naruszeń obowiązujących przepisów w zakresie legalnego pobytu.

Ładowanie odtwarzacza...