Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Spotkanie organizacyjne dotyczące II edycji targów Pro Defense w Ostródzie

W sali Expo Mazury w Ostródzie odbyło się drugie spotkanie organizacyjne II Targów Proobronnych. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz sami organizatorzy projektu. Głównym celem spotkania było wyznaczenie obszarów organizacyjnych obsługi targów oraz wypracowanie skutecznego modelu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym.

Wczoraj (17.05.2017r.) w sali Expo Mazury w Ostródzie policjanci oraz przedstawiciele służb mundurowych odpowiedzialni za bezpieczeństwo, spotkali się z organizatorem aby omówić obszary organizacyjne i tematyczne zabezpieczenia II edycji Targów Proobronnych. Targi trwać będą od 1 do 4 czerwca 2017 roku. Podczas spotkania organizacyjnego policjantów reprezentował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki.

Tematem spotkania były kompetencje, obowiązki i zakres odpowiedzialności poszczególnych służb w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa oraz  organizacji logistycznej targów. Wiodącym tematem narady było jednak omówienie organizacji ruchu wokół obiektu i na terenie miasta, a także zabezpieczenie przyjazdu ciężkiego sprzętu, który będzie prezentowany podczas targów.

Policjanci zwrócili uwagę na obowiązki i zadania nałożone na organizatorów podczas organizowania imprezy, jak również przypomnieli zasady współpracy w zapewnieniu porządku podczas odbywających się targów.

Wypracowany model współpracy ma zapewnić wystawcom a przede wszystkim odwiedzającym targi Pro Defense wiele niezapomnianych chwil.