Ostróda: Najmłodsi uczniowie odwiedzili policjantów - Galeria - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Ostróda: Najmłodsi uczniowie odwiedzili policjantów

Przedstawicieli ostródzkiej policji odwiedzili najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostródzie. Tematem spotkania było m.in. bezpieczeństwo na drodze, omówiono prawidłowe zachowania wobec obcych osób oraz to, jak reagować w różnych sytuacjach kryzysowych. W trakcie spotkania przybliżono także dzieciom charakterystykę pracy funkcjonariuszy. Dzieci obejrzały sprzęt, jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie.

Wczoraj w Dzni Dziecka w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie pojawili się z wizytą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostródzie. Pogadanka z dziećmi dotyczyła bezpiecznych zachowań na drodze, w domu i w szkole. Rozmawiano również o sposobach reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno - profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.