Ostróda: Policjanci na warsztatach zawodowych służb mundurowych

W Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji podczas warsztatów zawodowych służb mundurowych policjanci wystawili swoje stoisko. Policjanci i funkcjonariusze wielu służb mundurowych podczas spotkania zaprezentowali sprzęt służący im w codziennej pracy. Był to czas na to, aby dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca poszczególnych przedstawicieli służb oraz procedura przyjęcia do służby. Był to również czas na to, by porozmawiać z mundurowymi na temat zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Nie bez powodu utarło się powiedzenie: "za mundurem panny sznurem". Dzisiejsi nastolatkowie coraz częściej zastanawiają się nad pracą w służbach mundurowych, a noszenie munduru jest dla nich wyrazem dumy i szacunku. Pomóc w dostaniu się do takich służb mają im w tym nowe kierunki kształcenia z innowacją mundurową.

Wczoraj w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji ostródzcy policjanci, policjanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, żołnierze z Jednostki Wojskowej w Morągu i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie, funkcjonariusze Straży Granicznej w Olsztynie, Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, Aresztu Śledczego w Ostródzie, Straży Miejskiej w Olsztynie oraz przedstawiciele Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Kraju i Związku Strzeleckiego „Strzelec” zaangażowani się w warsztaty służb mundurowych.

Wiele młodych osób mogła dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca policjantów oraz procedura przyjęcia do służby. O tym szczegółowo opowiadali funkcjonariusze ostródzkiej komendy. Część z uczniów deklarowała, że chce w niedalekiej przyszłości założyć policyjny mundur. Był to również czas na to, by porozmawiać z policjantami na temat zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wczorajsze warsztaty to prezentacja własnego wyposażenia indywidualnego w wybranych oddziałach i jednostkach, demonstracja sprzętu. Był to czas aby dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca poszczególnych przedstawicieli służb oraz procedura przyjęcia do służby.

Wydaje się, że podobne inicjatywy, dzięki którym przedstawiciele różnych zawodów mają okazję przybliżyć swoją profesję, są bardzo potrzebne, pomagają one młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jakim niewątpliwie jest wybór zawodu.

Wszystkim uczestnikom Warsztatów Służb Mundurowych bardzo serdecznie dziękujemy.