Ostróda/Morąg: Kręci mnie bezpieczeństwo. Policjanci wzięli udział w dniach otwartych szkoły

Policjanci z ostródzkiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu. Szkoła promowała kierunki nauczania. Jednym z nich jest profilowana klasa policyjna, dlatego mundurowi skorzystali z okazji i zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują i opowiadali o swojej pracy. Podczas rozmów funkcjonariusze zwracali uwagę młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

Dzień otwarty Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu to świetna okazja do zareklamowania zawodu policjanta oraz zaprezentowanie uczniom klas gimnazjalnych nowych kierunków nauczania, w tym liceum o profilu policyjnym. Podczas dnia otwartego tej szkoły policjanci zaprezentowali gimnazjalistom oraz uczniom szkoły policyjny sprzęt, jakiego używają podczas służby oraz pojazdy. Każdy mógł zapoznać się ze specyfiką tej pracy zanim podejmie naukę w zawodzie policjanta. Informacji udzielali doświadczeni policjanci i specjaliści szkolenia i kadr. Morąskich mundurowych wspierali uczniowie klasy policyjnej. Zainteresowani pod okiem policjantów oraz licealistów w mundurze mieli okazję zdobyć pierwsze doświadczenia w tym kierunku.


Podczas spotkań policjanci zwracali uwagę młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Dużą uwagę policjanci poświęcili także odpowiedzialnemu korzystaniu z internetu.

 

Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski i Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu na początku kwietnia tego roku podpisali wspólne porozumienie określające zasady współpracy policjantów i uczniów klas o profilu policyjnym prowadzonych na terenie szkoły. Na podstawie zawartego porozumienia strony, wspólnie będą realizowały zadania na rzecz edukacji i propagowania bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych, w odniesieniu do młodzieży.