Ostróda: Trening strzelecki dla klas policyjnych - Filmy - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Ostróda: Trening strzelecki dla klas policyjnych

Na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbył się trening strzelecki dla klas o profilu policyjnym zorganizowany przez instruktora strzelectwa ostródzkiej komendy. Młodzież w bezpiecznych warunkach ćwiczyła techniki posługiwania się bronią krótką. (film)

W ramach porozumienia o współpracy klas policyjnych Zespołu Szkół Zawodowych w Ostródzie im.  Sandora Petöfi z Komendą Powiatową Policji w Ostródzie – policjanci zorganizowali dla uczniów trening strzelecki.

Warsztaty na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie rozpoczęły się od omówienia przez policyjnego instruktora zagadnień związanych z prawnym używaniem broni palnej.

Uczniowie podziwiali przede wszystkim profesjonalizm i doświadczenie pana policyjnego instruktora z zakresu wyszkolenia strzeleckiego asp. Roberta Horodyłowskiego, który osobiście zaprezentował możliwości pistoletu Glock - kaliber 9x19 MM, po czym przeszkolił przyszłych adeptów zawodu policjanta w posługiwaniu się właśnie tą bronią.

Młodzież do tego wydarzenia długo się przygotowywała pod opieką swojego nauczyciela pana Jarosława Mańki. Celem zajęć strzeleckich było przygotowanie uczniów do kolejnych zawodów klas mundurowych.

Dla wszystkich z pewnością było to niecodzienne przeżycie, kolejne doświadczenie, które pomoże młodym ludziom również na świadomy wybór przyszłej drogi zawodowej.