Ostróda: Uczniowie odwiedzili policjantów w ramach programu „Otwarte Jednostki Policji”

We środę (14.06.2017r) ostródzkich policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie. Wizyta w jednostce Policji była dla dzieci okazją do poznania specyfiki policyjnej pracy i obejrzenia sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w czasie służby. Nie zabrakło również rozmów o sprawach istotnych – bezpiecznych zachowaniach w okresie wakacyjnym, zasadach poruszania się po drodze, konieczności noszenia elementów odblaskowych. Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie odwiedzili jednostkę Policji. Podczas wizyty dzieci miały okazję z bliska zobaczyć miejsce pracy policjantów i obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas służby.

Wielką frajdą okazała się możliwość wejścia do służbowego radiowozu, zwłaszcza siedzenie za jego kierownicą i włączanie sygnałów, dzięki czemu dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci. Niektórzy odważyli się również zasiąść na siedzeniu, które zwykle zajmują osoby zatrzymane. Policjanci zademonstrowali także sprzęt, który wykorzystywany jest podczas zabezpieczania imprez sportowych, dzieci mogły również ubrać poszczególne elementy munduru. Uczniowie odwiedzili także pomieszczenie, gdzie pracuje oficer dyżurny jednostki, technik kryminalistyki.

Każde spotkanie z najmłodszymi jest również okazją, by przypomnieć im zasady, których powinni przestrzegać, by być bezpiecznymi. Niespełna tydzień przed wakacjami, z których korzystają dzieci, policjanci opowiedzieli o bezpiecznej zabawie nad wodą, na podwórku, na wsi i podczas wycieczek, przestrzegli przed kontaktem z osobami nieznajomymi, poradzili, co zrobić, gdy ktoś się zgubi rodzicom podczas zwiedzania obcego miasta.

Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.