Ostróda: Bezpieczna Gmina Ostróda- szkolenie z samoobrony dla mieszkańsców gminy

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zorganizowali w sali Gimnazjum Żołnierza Polskiego w Durągu szkolenie z samoobrony dla mieszkańców gminy. Większe poczucie bezpieczeństwa i satysfakcja - tak można podsumować przeprowadzone przez policyjnych instruktorów szkolenie z samoobrony oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie. Ich celem było podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Ostróda. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej. W krótkim wystąpieniu policjantów uczestnicy zapoznali się z podstawami prawnymi, psychologicznymi oraz umiejętnościami negocjacyjnymi w celu uniknięcia różnego rodzaju zagrożenia.

Następnie rozpoczęła się intensywna rozgrzewka. Najciekawsze były jednak zajęcia praktyczne przeprowadzone przez policyjnych instruktorów taktyk i technik interwencji policyjnych. Funkcjonariusze zaprezentowali szereg praktycznych metod samoobrony oraz sposobów zachowania się w sytuacjach trudnych.

Umiejętności nabyte podczas tego spotkania osoby będą mogły wykorzystać w każdym momencie, gdyż nauczyły się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie i bronić się adekwatnie do ataku.

To nie pierwsze szkolenie tego typu przeprowadzone przez policyjnych instruktorów. Swoją wiedzę dotyczącą sztuk walki opierają na doświadczeniu zawodowym, jak i prywatnym. Policjanci posiadają bowiem odpowiednie kwalifikacje instruktorskie.

 

(jk/rj)

Ładowanie odtwarzacza...