Ostróda: Policjanci ćwiczyli wyprowadzanie osób konwojowanych i zatrzymywanie pojazdów

Kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego, prewencji i służby kryminalnej uczestniczyło w specjalistycznym szkoleniu z zakresu m.in. kontroli pojazdów, konwojowania osób. Element szkoleniowy rozpoczął się od wykładów i omówieniu przepisów oraz zasad. Następnie wybrane elementy funkcjonariusze ćwiczyli w praktyce podczas zaaranżowanych sytuacji. Były to już kolejne tego typu warsztaty w ramach zintegrowanego systemu szkolenia policjantów.

W piątek kilkudziesięciu policjantów z ostródzkiej komendy doskonaliło swoje dotychczasowe umiejętności związane z ich codzienną służbą i wykonywanymi podczas niej czynnościami. Zajęcia podzielone zostały na część teoretyczną i praktyczną.

Policjanci najpierw przypominali sobie zasady związane z taktyką kontroli pojazdów, konwojowaniem i doprowadzaniem osób, kierowaniem pojazdami uprzywilejowanymi oraz zasadami prawidłowej realizacji zadań na miejscu interwencji. Następnie wybrane elementy policjanci ćwiczyli w praktyce podczas zaaranżowanych sytuacji pod okiem instruktorów z taktyk i technik interwencji.

Ich głównym celem jest doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy związanych z ich własnym bezpieczeństwem podczas codziennej służby oraz podniesienie poziomu i utrwalenie wiedzy dotyczącej pracy policjantów prewencji i ruchu drogowego, jak również policjantów służby kryminalnej.

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach harmonogramu strategicznego działania Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

  •  
  •  
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...