Ostróda: Policjanci ćwiczyli techniki interwencji pod okiem instruktorów

Ostródzcy policjanci uczestniczyli w szkoleniu techniki i taktyki interwencji oraz posługiwania się bronią palną. Policjanci pod czujnym okiem policyjnych instruktorów doskonalą swoje umiejętności praktyczne. Było to kolejne z zaplanowanych na 2017 rok szkoleń z technik interwencji i samoobrony. Szkolenia te pozwalają na nabycie przez policjantów nowych umiejętności oraz utrwalanie tych już posiadanych, które mogą okazać się przydatne w działaniach interwencyjnych podczas codziennej służby.

Policjanci ze wszystkich komórek ostródzkiej komendy doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem policyjnych instruktorów z zakresu taktyk i technik interwencji. Warsztaty zostały zorganizowane w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Wprowadzenie do zajęć rozpoczął Kierownik Referatu Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, który jest jednocześnie instruktorem z zakresu taktyk i technik interwencji. Później wszyscy policjanci przeszli do treningu. W prowadzeniu zajęć pomagał mu Kierownik Rewiru Dzielnicowych z KPP w Ostródzie, który również posiada kwalifikacje instruktora samoobrony.

Tematem zajęć przygotowanych dla ostródzkich policjantów była szeroko pojęta samoobrona, taktyki i techniki interwencji oraz obezwładnianie agresora. Następnie każdy mógł indywidualnie doskonalić umiejętności posługiwania się bronią. Mundurowi ćwiczyli technikę szybkiego dobycia broni oraz zasady poruszania się z dobytą bronią.

Policjanci ćwiczyli również jak udaremnić działania mogące zagrozić życiu i zdrowiu interweniującego policjanta, a także uniknąć ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Szkolenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest doskonalenie zawodowe policjantów. Wszystko po to, by funkcjonariusze mogli utrwalić nabyte już umiejętności oraz zdobyć nowe, które mogą okazać się przydatne w działaniach interwencyjnych podczas codziennej służby.

Ćwiczenia, w których wzięli udział funkcjonariusze całej Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wynikają z zaplanowanych na 2017 rok szkoleń z zakresu z technik interwencji i samoobrony.

Ładowanie odtwarzacza...