Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie i odwiedzili potrzebujące zwierzęta

24 lipca to dla policjantów dzień szczególny ponieważ obchodzą swoje święto. Oprócz codziennych obowiązków nie zabrakło w tym dniu również dodatkowych zajęć. Policjanci z Łukty odwiedzili Kącik Adopcyjny - Przytulisko w Łukcie, żeby podarować zaprzyjaźnionym czworonogom jedzenie. Przedstawiciele ostródzkiej drogówki w Rychnowie rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i opowiadali o swojej pracy.

24 lipca nasza formacja obchodziła 101. rocznicę powstania Policji Państwowej. Ostródzcy policjanci w dniu swojego święta oprócz codziennych obowiązków znaleźli również czas na to aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie i odwiedzić potrzebujące czworonogi.

W sezonie letnim pomimo panującej epidemii policjanci prowadzą działania profilaktyczno- edukacyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.  W miniony piątek (24.07.2020) policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziećmi z Rychnowa.

Funkcjonariusze rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. O tym jak m.in. należy przechodzić przez jezdnię czy jak bezpiecznie jeździć rowerem. Dzieci miały też okazję posłuchać, na czym polega praca policjantów ruchu drogowego oraz na własne oczy zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby. Ogromną atrakcją dla najmłodszych były policyjne motocykle.

W tym samym dniu policjanci z Łukty odwiedzili Kącik Adopcyjny – Przytulisko w Łukcie i podarowali podopiecznym tej organizacji karmę. Funkcjonariusze odwiedzający schronisko to miłośnicy zwierząt. W swoich domach sami opiekują się przygarniętymi czworonogami. Wśród nich są również zwierzęta znalezione podczas interwencji.

W czasie trwania letniego wypoczynku nie można zapominać również o zdrowiu, dlatego wszystkie  spotkania odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkań zachowują dystans społeczny oraz korzystają z maseczek i płynu do dezynfekcji.

(ak)

Powrót na górę strony