Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: „Otwarte Jednostki Policji”. Wizyta uczniów w ostródzkiej komendzie

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca funkcjonariuszy oraz obejrzeć i przetestować sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby. Nie zabrakło również podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz codziennym życiu.

Spotkania z dziećmi to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę. Ostródzcy policjanci ogromny nacisk kładą na akcje profilaktyczne mające na celu przypominanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz uświadamianie o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. "Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie. Otwarte Jednostki Policji"- to policyjny projekt, w ramach którego ostródzcy policjanci często goszczą przedszkolaków i uczniów w swojej komendzie.

Wczoraj komendę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjantów w różnych wydziałach m.in. dzielnicowego, policjanta dochodzeniowo- śledczego czy technika kryminalistyki. Przedszkolaki miały również okazję poznać Rambo, czyli ostródzkiego psa służbowego. Największą atrakcją dla najmłodszych był pokaz sprzętu policyjnego oraz policyjnych pojazdów. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze i usiąść za kierownicą radiowozu oraz motocykla. Wielką frajdą było również zapoznanie się z tajnikami pracy technika kryminalistyki, który pokazał uczniom walizkę ze sprzętem jaki wykorzystuje podczas swojej pracy i zaprezentował na czym polega m.in. daktyloskopia.

Między atrakcjami, policjanci przez cały czas przekazywali maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Oprócz informacji, jak prawidłowo poruszać się w drodze do i ze szkoły, dzieci dowidziały się, jak zachowywać się w przypadku zagubienia się, ataku zwierzęcia czy w sytuacji, gdy zaczepia je ktoś obcy.

  • Wizyta uczniów w ostródzkiej komendzie
  • Wizyta uczniów w ostródzkiej komendzie
  • Wizyta uczniów w ostródzkiej komendzie
  • Wizyta uczniów w ostródzkiej komendzie
  • Wizyta uczniów w ostródzkiej komendzie