Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policyjni wodniacy nie zwalniają tempa bo "Kręci ich bezpieczeństwo nad wodą"!

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, mimo to policjanci wciąż spotykają się z dziećmi i młodzieżą i promują właściwe postawy podczas wypoczynku nad wodą. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz "Bezpieczne wakacje 2019".

 

Czas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży to również czas spotkań policjantów z wypoczywającymi na obozach i koloniach wczasowiczami. Wszystko po to, by każdy bezpiecznie mógł wrócić do nauki.

Dziś (16.08.2019) na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Bajka" odbyło się spotkanie ostródzkich wodniaków z wypoczywającymi tam dziećmi i młodzieżą. Wypoczywający na koloniach i obozach mieli okazję usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzać czas korzystając z akwenów. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami na temat bezpiecznej kąpieli, żeglowania czy uprawiania sportów wodnych. Przestrzegali również przed wchodzeniem do wody w miejscach niestrzeżonych oraz bez opieki osoby dorosłej.

Wypoczywający w ośrodku mieli również okazję obejrzeć policyjną łódź, która niedawno otrzymali ostródzcy policjanci oraz inne sprzęty wykorzystywane przez mundurowych w codziennej służbie.

 

 

 

ab