Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Pobili mężczyznę – odpowiedzą przed sądem

Za przestępstwo pobicia odpowie dwóch mężczyzn w wieku 20 i 26 lat. Mężczyźni przed wejściem do jednego ze sklepów monopolowych zaatakowali 29-latka. Pokrzywdzony na skutek napaści miał rozbitą głowę i siniaki na całym ciele. Napastnicy zostali ustaleni i zatrzymani. Grożą im kary nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pobicia 29-letniego mieszkańca Ostródy doszło w nocy 25 maja 2019 r. przed jednym ze sklepów monopolowych na terenie miasta. Pokrzywdzony za skutek uderzenia butelką oraz zadawanych ciosów doznał urazu głowy i miał liczne siniaki i zadrapania naskórka. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 

Po tym jak policjanci dowiedzieli się o zdarzeniu zajęli się sprawą i wytypowali dwóch sprawców pobicia. Mężczyźni działali wspólnie i na zmianę zadawali ciosy pokrzywdzonemu. Jeden z nich został zatrzymany w miniony poniedziałek (17.06.2019), a drugi dzień później. Zatrzymany w poniedziałek 20-letni mieszkaniec Ostródy miał przy sobie narkotyki i dlatego oprócz zarzutów pobicia usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających. Do obydwu czynów przyznał się.

Na przesłuchanie w policyjnej celi czeka jeszcze jego kolega, 26-letni mieszkaniec gminy Ostróda, który również usłyszy zarzuty pobicia 29-latka.

Obydwaj mężczyźni ze swoich czynów będą się teraz tłumaczyć przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo pobicia przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(ak/tm)