Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Morąg: Groził byłej żonie. Usłyszał zarzuty

Za groźby kierowane pod adresem byłej żony odpowie 52- latek. Mężczyzna nachodził byłą partnerkę i groził jej pozbawieniem życia i spaleniem. Gdy ta powiadomiła o wszystkim policjantów żądał od niej aby wycofała zawiadomienie. Teraz ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mieszkańca Morąga dozór i zakazał mu zbliżać się i kontaktować z pokrzywdzoną.

Wczoraj (16.04.2019r) morąscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który groził byłej żonie. Mężczyzna nachodził kobietę i groził jej pozbawieniem życia oraz spaleniem. Po tym jak dowiedział się, że pokrzywdzona zawiadomiła o sprawie policjantów nakłaniał ją do tego aby wycofała zeznania. Kobieta mimo tego, że bała się byłego męża nie poddała się i na bieżąco o wszystkich jego poczynaniach informowała mundurowych.

Po zatrzymaniu 52- latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył kierowanych do byłej żony gróźb a drugi z katalogu przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości mówiący o wywieraniu wpływu na określone osoby.

Prokurator wobec zatrzymanego mieszkańca Morąga zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazał mężczyźnie kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(ak)