Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: "I Ty możesz zostać policjantem" - ruszył cykl spotkań z młodzieżą

"I Ty możesz zostać policjantem" to cykl spotkań informacyjnych dla uczniów szkół średnich, zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie. Podczas spotkań z przedstawicielami ostródzkiej komendy młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się m.in. na czym polega praca funkcjonariuszy, jakie wymagania należy spełnić by zostać policjantem oraz o tym jak wygląda rekrutacja do Policji.

Zawód policjanta to służba i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji i umiejętności. Ważna jest również chęć niesienia pomocy innym oraz pracy na rzecz społeczeństwa.

Służba niesie ze sobą wiele satysfakcji, jednak należy również pamiętać o tym, że często wymaga podejmowania trudnych wyzwań.

Podejmując służbę w policji trzeba być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres. Jednak, jednocześnie jest to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy bywa bezcenna.

Wraz z początkiem wiosny ruszył cykl spotkań informacyjnych pt. "I Ty możesz zostać policjantem" zainicjowany przez funkcjonariuszy oraz specjalistę działu kadr ostródzkiej komendy.

Jako pierwszych, przedstawiciele ostródzkiej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Salezjańskich im. Św. Dominika Savio w Ostródzie. Podczas spotkania młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do służby w Policji, jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do tej formacji i na czym polegają poszczególne etapy doboru.

Uczniowie w progach swojej szkoły oprócz specjalisty działu kadr ostródzkiej komendy gościli również  ostródzkich dzielnicowych, którzy opowiadali o ścieżce swojej kariery i pracy w Policji. Spotkanie z młodzież było również okazją do tego aby poruszyć tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.