Ostróda: Policyjne podsumowanie weekendu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policyjne podsumowanie weekendu

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu policjanci nie odnotowali żadnych wypadków drogowych. Mundurowi pracowali natomiast na miejscu 12 niegroźnie wyglądających kolizji z czego jedną spowodował nietrzeźwy kierujący. Policjanci przebadali blisko 300 kierowców na zawartość alkoholu. W ręce funkcjonariuszy trafiło 5 nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich nie miało dodatkowo uprawnień. Policjanci zatrzymali jednego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu obyło się bez wypadków. Odnotowano jedynie 12 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci przebadali blisko 300 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie i ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich spowodował kolizję - stracił panowanie nad autem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Miał ponad 1,2 promile alkoholu w organizmie. Dwóch z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących poruszało się natomiast motorowerami.

Rekordzistą wśród nietrzeźwych kierowców okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Grunwald, który na terenie gminy poruszał się osobowym matizem. Badanie wykazało, że prowadził pojazd mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Bez uprawnień i nietrzeźwy był również pewien mieszkaniec gminy Dąbrówno, którego policjanci zatrzymali w minioną sobotę na terenie gminy, z której pochodził. 44-letni mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Jeden z nietrzeźwych kierowców wpadł w miniony piątek (15.03.2019r.) bo przejechał na czerwonym świetle na jednym ze skrzyżowań w Ostródzie. Całe zdarzenie zarejestrował Ambulans Monitoringu Wizyjnego, którego kamery rejestrowały akurat to skrzyżowanie. Kierujący BMW – 41-letni mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. 

W miniony weekend policjanci ujawnili również 39 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Jeden ze sprawców takiego wykroczenia stracił nawet prawo jazdy na 3 miesiące ponieważ jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym.