Ostróda: Policyjne podsumowanie weekendu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policyjne podsumowanie weekendu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 12 kolizji drogowych. Tym razem obyło się bez wypadków drogowych. W ręce funkcjonariuszy trafiło 2 nietrzeźwych kierowców. 6 z kontrolowanych kierujących poruszało się pojazdami bez wymaganych uprawnień a 2 z aktywnym zakazem sądowym.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas trwającego weekendu.

Od piątku do niedzieli policjanci skontrolowali ponad 180 kierujących i nałożyli 48 mandatów karnych oraz  zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali również 6 osób, które poruszały się pojazdami nie mając do tego uprawnień oraz 2 osoby z aktywnym zakazem sądowym dotyczącym kierowania pojazdami.

Na szczęście tym razem obyło się bez wypadków drogowych. Funkcjonariusze pracowali natomiast na miejscu 17 niegroźnie wyglądających kolizji.

Jak każdego dnia mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu 2 osoby, które wsiadły za kierownice swoich aut będąc w stanie nietrzeźwości.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali w sobotnie popołudnie (02.03.2019r.) na terenie gminy Grunwald. 34-letni mieszkaniec tej gminy, podczas badania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez ostródzki sąd. Drugi z pijanych kierowców zatrzymany został wczoraj (03.03.2019r.) tuż po godzinie 21:00. Zainteresowanie policjanci ostródzkiej patrolówki wzbudził poruszający się po ulicach miasta osobowy seat. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 47-letni mieszkaniec Ostródy, podczas kontroli miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


(ak)