Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Dzielnicowy z wizytą u przedszkolaków z Wałdowa

Przedszkolaki z Wałdowa miały okazję odbyć nietypową lekcję o bezpieczeństwie. Dzieci odwiedził dzielnicowy i strażak. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa w tym również o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie mł. asp. Karol Górnicki wraz ze strażakiem odwiedzili przedszkolaków z przedszkola "Mam Talent" w Wałdowie.
Spotkanie odbyło się w ramach policyjnej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny".
Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta oraz strażaka. Funkcjonariusze rozmawiali z maluchami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.
Dzielnicowy przypomniał podstawowe zasady poruszania się po drodze, mówił, jak dzieci powinny zachowywać się na wycieczce czy spacerze oraz wyjaśniał, czemu nie należy rozmawiać z obcymi nam osobami. Strażak przestrzegł przedszkolaków przed zabawami z ogniem oraz wytłumaczył, dlaczego nie wolno tego robić. W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami feriami, funkcjonariusze przypomnieli również dzieciom jak niebezpieczne jest wchodzenie na zamarznięte, niechronione zbiorniki wodne.


Maluchy aktywnie uczestniczyły w rozmowie i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.