Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Poszukiwana w rękach ostródzkich policjantów

Policjanci ostródzkiej patrolówki zatrzymali kobietę, która była poszukiwana za nieopłacone grzywny. Mieszkanka Łukty trafiła do policyjnego aresztu, skąd przewieziona zostanie do zakładu karnego.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Najczęściej poszukiwani są mężczyźni, jednak wśród osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości są również kobiety.

W trakcie ostatniej służby policjanci zatrzymali mieszkankę Łukty. Kobieta poszukiwana była za nieopłacone grzywny. Trafiła do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziona do zakładu karnego.