Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Podsumowanie policyjnych działań „Znicz 2018”

Na terenie powiatu ostródzkiego w trakcie działań „Znicz 2018” policjanci wspomagani przez innych funkcjonariuszy wykonali łącznie ponad 200 służb. Mundurowi przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.  

W efekcie przeprowadzonych działań policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, skontrolowali prawie 400 pojazdów. Ujawnili ponad 150 wykroczeń, z tego 131 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Pozostałe to naruszenia przepisów ruchu drogowego przez pieszych oraz inne wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, takie jak jazda bez pasów czy przewożenie dzieci bez fotelików. Policjanci w tych dniach zatrzymali 5 dokumentów  prawa jazdy oraz 9 dowodów rejestracyjnych. Niestety mimo naszych licznych apeli i działań profilaktycznych, mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się mieszkaniec Boguszewa. Zatrzymany w minioną sobotę (03.11.2018r.) 62-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2018” od 31 października do 4 listopada doszło do jednego tragicznego w skutkach wypadku na przejściu dla pieszych w Morlinach, o którym pisaliśmy w dniu 02.11.2018r. oraz do 10 innych niegroźnych  zdarzeń drogowych.

Zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami „Święta Zmarłych” policjanci nie odnotowali.

  • "Znicz 2018"
  • "Znicz 2018"
  • Wypadek śmiertelny z dnia 31.10.2018r.