Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: "Czym skorupka na młodu ...". Spotkania dzielnicowego z dziećmi

Jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych? Dlaczego warto nosić elementy odblaskowe? Po co policjantowi kajdanki? Czy można przyjmować słodycze od nieznajomych? Na te i wiele innych dziecięcych pytań odpowiedział dzielnicowy z Posterunku Policji w Stębarku podczas wizyt w szkołach i przedszkolach w Mielnie, Frygnowie i Stębarku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie kładą ogromny nacisk na spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą. Regularnie odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z nimi na temat bezpieczeństwa i odpowiadając na nurtujące ich pytania.

Nietypową lekcję o bezpieczeństwie miały okazję odbyć dzieci ze szkół i przedszkoli w Mielnie, Frygnowie oraz Stębarku. Przedszkolaków i uczniów odwiedził tamtejszy dzielnicowy- asp. szt. Michał Mikulski.

Policjant opowiedział dzieciom o swojej pracy, omówił, jaki sprzęt nosi zawsze przy sobie i do czego on służy. Najmłodsi mieli również możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu. Każdy z nich mógł poczuć się jak prawdziwy policjant i usiąść za kierownicą auta.

Najważniejszą jednak częścią spotkań była rozmowa o bezpieczeństwie. Dzielnicowy opowiadał dzieciom o podstawowych zasadach poruszania się po chodnikach i drogach, wyjaśniał, dlaczego zawsze należy mieć przy sobie elementy odblaskowe. Tłumaczył, jak należy zachowywać się w sytuacji, gdy zaczepia ich osoba nieznajoma czy w przypadku ataku zwierzęcia.

 

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusji i zadawały mnóstwo pytań.

Na zakończenie spotkania uczniowie i przedszkolaki dostali od dzielnicowego prezenty- kamizelki odblaskowe i odblaskowe opaski. Dzięki nim dzieciaki będą zawsze widoczne a co za tym idzie- bezpieczne!