Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/ Morąg: Nie unikną odpowiedzialności. Poszukiwani w rękach policjantów

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali 4 osób poszukiwane. Dwóch mężczyzn trafi do zakładu karnego za nieopłacone grzywny. 61- latek i 29- latka trafią za kratki za oszustwa.

 

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

 

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem.

Tylko w ciągu ostatniej doby w ręce funkcjonariuszy trafiły 4 takie osoby.

61- latek poszukiwany był listem gończym przez prokuraturę w województwie lubelskim za oszustwa. Mężczyzna został zatrzymany w jednej z miejsowości w gminie Grunwald przez policjantów z Posterunku Policji w Stębarku.

Oszustwa na swoim koncie ma również 29- latka, która została zatrzymana dziś rano przez morąskich funkcjonariuszy. Kobieta na kilka miesięcy trafi do zakładu karnego.

Za nieopłacone grzywny odpowiedzą 59- latek i 63- latek. Pierwszy z nich został zatrzymany przez dzielnicowych podczas obchodu rejonu służbowego. Drugi "wpadł" podczas kontroli drogowej w jednej z miejscowości w gminie Dąbrówno.