Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci po raz kolejny włączyli się do kampanii Zdrowe Lato"

Ostródzcy policjanci w ramach działań "Bezpieczne wakacje 2018" i "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" aktywnie włączyli się do kampanii "Zdrowe Lato" organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. Podczas spotkania nad Jeziorem Drwęckim przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku i opowiadali o swojej pracy.

Ostródzcy policjanci po raz kolejny aktywnie włączyli się do kampanii "Zdrowe Lato" organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej  w Ostródzie.

W miniony piątek (17.08.2018) w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2018" i "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" nad jeziorem Drwęckim stanęło policyjne stoisko

Dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania.

Osoby odwiedzające policyjny namiot miały okazję dowiedzieć się, na czym polega rekrutacja do służby w Policji i jakie wymagania należy spełniać, by dostać się do tej formacji.

Funkcjonariusze przypominali również o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców i turystów były liczne ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe.

 

 

 

 

 

 

 

Podczas festynu policjanci wraz ze strażakami oraz ratownikami medycznymi wykonali pokaz akcji ratunkowej tonącej osoby.

Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość ubrania policyjnej czapki i kamizelki odblaskowej. Najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi stróże prawa i usiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla.