Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci interweniowali w sprawie nieporozumienia sąsiedzkiego. Uczestnik interwencji okazał się być osobą poszukiwaną

Ostródzcy policjanci zatrzymali 36- latka poszukiwanego za nieopłacone grzywny. Mężczyzna był uczestnikiem nieporozumienia sąsiedzkiego w sprawie którego interweniowali funkcjonariusze.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani są uczestnikami interwencji.

Tak było w przypadku 36- letniego mieszkańca gm. Miłomłyn. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji w sprawie nieporozumienia sąsiedzkiego. Był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Trafił do policyjnego aresztu skąd został przetransportowany do zakładu karnego.