Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z dróg powiatu ostródzkiego

8 nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatnich 5 dni. Funkcjonariusze apelują - nie ma przyzwolenia na jazdę na podwójnym gazie! Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na naszych drogach. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, gdy widzimy niepokojącą nas sytuację.

Tylko w ciągu pięciu ostatnich dni w ręce policjantów trafiło 8 pijanych kierowców.

Rekordzista miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w minioną niedzielę rano. 31-letmi mieszkaniec gminy Ostróda będąc w takim stanie jechał swoim motorowerem.

Kompletnym brakiem rozsądku wykazał się też 62-letni kierowca zawodowy, którego policjanci zatrzymali wczoraj około godziny 9:30 w Małdytach. Mężczyzna prowadził ciężarowe volvo z przyczepą mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!