Ostróda: Kampania „Zdrowe lato” trwa - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Kampania „Zdrowe lato” trwa

Ostródzcy policjanci w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2018” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” włączyli się aktywnie z kampanie „Zdrowe lato” organizowaną przez Starosto Powiatowe w Ostródzie oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. Tym razem motywem przewodnim spotkania była pierwsza pomoc. Policjanci wspólnie ze strażakami i lokalnym oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża przypominali jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób przypominają wypoczywającym o zasadach bezpiecznego wypoczynku i dlatego też w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje 2018” i ”Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” aktywnie włączyli się w kampanię „Zdrowe lato”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej  w Ostródzie. Kampania rozpoczęła się 23 czerwca bieżącego roku.

Tym razem spotkanie profilaktyczne, które odbyło się w miniony piątek (03.08.2018r.)  w całości poświęcone było zasadom udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej.  Na bulwarze Jeziora Drwęckiego można było obejrzeć akcję ratowniczą zorganizowaną przez ostródzkie służby ratownicze. Na szczęście była to tylko akcja wyreżyserowana przez funkcjonariuszy i jej głównym zadaniem było pokazanie jak ważne jest natychmiastowe wezwanie służb ratunkowych i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym.

Podczas spotkania profilaktycznego przybyli na miejsce ostródzianie i wypoczywający turyści mieli okazję przyjrzeć się wspólnym działaniom służb oraz przećwiczyć i przypomnieć sobie główne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, w różnych życiowych sytuacjach, takich jak wypadki drogowe, pożary czy utonięcia.  

Policjanci opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania, w tym również te dotyczące pracy w Policji i rekrutacji do służby.

Dla odwiedzających stoisko dzieci największą atrakcją był policyjny radiowóz i motocykl, które chętnie oglądały.