Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policyjni przewodnicy psów na szkoleniu w Ostródzie

Na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie zebrali się najlepsi przewodnicy psów służbowych z terenu Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego wraz ze swoimi podopiecznymi aby zaprezentować swoje umiejętności i doskonalić się przed nadchodzącymi Kynologicznymi Mistrzostwami Polski.

W miniony poniedziałek (30.07.2018r) na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbyło się spotkanie przewodników psów z terenu Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Podczas spotkania odbył się pokaz szkoleniowy. Policjanci prezentowali sposoby wykorzystywania policyjnych psów w służbie. Odbył się pokaz tropienia, pokaz wykorzystania psa podczas zatrzymania agresywnego przestępcy oraz pokaz ogólnego posłuszeństwa czworonoga.

W szkoleniu udział wzięli finaliści  Wojewódzkich Eliminacji do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Polski. Jednym z uczestników szkolenia był  morąski przewodnik sierż. szt. Piotr Anuszewski wraz ze swoim psem Tasmanem, który zajął III miejsce w wojewódzkich eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji.  Eliminacje miały miejsce w  czerwcu tego roku na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Szkoleniu przyglądała się Senator RP Bogusława Orzechowska i zebrani goście. Przy okazji szkolenia omówiono podstawowe zasady  bezpieczeństwa w przypadku ataku groźnego zwierzęcia.   

(ak)