Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Nietrzeźwi kierowcy ciężarówek w rękach policjantów ostródzkiej drogówki

Tylko wczoraj rano w ręce ostródzkich funkcjonariuszy trafiło dwóch kierowców ciężarówek, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj (18.07.2018) około godz. 9:39 w Samborowie policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy z przyczepą. Za kierownicą ciężarówki siedział 35- latek. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko pół promila tej substancji.

W tym samym czasie w jednej z miejscowości w gminie Grunwald drugi patrol ostródzkiej drogówki zatrzymałdo kontroli ciężarowego renault. 33- latek siedzący za jego kierownicą również w swoim organizmie miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie interwencji wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Obaj mężczyźni wsiedli za kierownice mają blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mimo, iż jest to wartość wykroczeniowa, grozi im wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 35- letni kierowca dafa stracił już swoje prawo jazdy.

 

Policjanci apelują

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!