Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Zjechał do rowu, uderzył z ogrodzenie, a następnie w drzewo. Był pijany i kierował bez uprawnień

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 19-latek, który mimo promili w organizmie i braku uprawnień do kierowania wsiadł za kierownicę auta. Młody kierujący na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie uszkodził ogrodzenie posesji i uderzył w drzewo.

Do zdarzenia doszło wczoraj (11.07.2018) około godz. 22:30 w jednej z miejscowości w gm. Morąg. 19-letni mieszkaniec powiatu mając za nic bezpieczeństwo swoje i innych postanowił wsiąść za kierownicę samochodu mimo wypitego wcześniej alkoholu i braku uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas jazdy, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji i drzewo. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Badanie 19-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko promil tej substancji.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie również za wykroczenie kierowania pojazdem bez uprawnień i spowodowania kolizji.