Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas Reggae Festiwalu

Ostródzcy policjanci po raz osiemnasty dbali o bezpieczeństwo kilku tysięcy fanów festiwalu muzyki reggae. Funkcjonariusze byli wspomagani przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie. Codziennie - przez cztery dni - kilkudziesięciu policjantów różnych służb patrolowało ulice miasta. W trakcie imprezy nie odnotowano ani poważnych zdarzeń porządkowych ani drogowych.

Od czwartku (05.07.2018) do niedzieli (08.07.2018) na terenie Ostródy, po raz 18 odbył się festiwal muzyki reggae.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało codziennie kilkudziesięciu policjantów różnych służb kryminalnych, prewencji, czy ruchu drogowego. Ostródzcy policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami z OPP w Olsztynie pilnowali porządku oraz dyscyplinowali uczestników. W czasie trwania imprezy, mundurowi nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych, czy przypadków rażącego zakłócania ładu i porządku publicznego. Podczas trwania festiwalu nie doszło do żadnego rozboju, bójki, czy pobicia.

Podobnie było na drodze. Spokój i brak większych utrudnień w ruchu. Sytuacja na drogach była na bieżąco monitorowana przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Odnotowano nieliczne przypadki, związane z niezastosowaniem się kierujących do znaków zakazu zatrzymywania się, a tym samym parkowania w miejscach niedozwolonych.

W tych dniach funkcjonariusze wylegitymowali kilkadziesiąt osób i skontrolowali równie wiele pojazdów. Policjanci przede wszystkim interweniowali wobec osób, które niestety zlekceważyły przepisy porządkowe, m.in. spożywały alkohol w miejscach niedozwolonych, czy awanturowały się. Uczestników pouczono, a w niektórych przypadkach za zakłócanie porządku, ukarano mandatami karnymi.