Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Akt oskarżenia za posiadanie marihuany i amfetaminy

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Ostródy. 26- latek i jego młodszy kolega zostali zatrzymani za posiadanie marihuany i amfetaminy. Za popełnione przestępstwo obu mężczyznom grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Wówczas ostródzcy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na podstawie przeprowadzonych czynności ustalili, że 26- letni mieszkaniec miasta może posiadać narkotyki. Pojechali do jego mieszkania, gdzie w wyniku przeszukania znaleźli 30 gramów zielonego suszu i 25 gramów białego proszku. Badania potwierdziły, że jest to marihuana i amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany.W mieszkaniu przebywał również jego młodszy kolega, przy którym policjanci również znaleźli zabronione substancje. 21- latek miał przy sobie blisko 20 gramów marihuany.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Teraz akt oskarżenia przeciwko nim trafił do sądu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności.