Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zuchy z Niepublicznego Przedszkola "Radość" z wizytą w ostródzkiej komendzie

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Radość" w Ostródzie odbyły nietypową lekcję o bezpieczeństwie i pracy funkcjonariuszy. Zuchy miały okazję poczuć się jak prawdziwi policjanci i usiąść za kierownicą pojazdów służbowych. Największą atrakcją okazał się jednak Rambo- pies służbowy, którego przewodnik st. sierż. Kamil Domżalski opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca i jak wygląda tresura policyjnego czworonoga.

 

 

Wielkimi krokami zbliża się ostatni dzwonek w szkołach. Nadchodzące lato to doskonała okazja, by przypomnieć dzieciom i młodzieży co zrobić, by niezależnie od miejsca, bezpiecznie spędzić wolne dni.

Tym razem policjanci mieli okazję gościć w ostródzkiej komendzie grupę Zuchów z Niepublicznego Przedszkola "Radość" w Ostródzie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Do źródeł wiedzy o społeczeństwie- Otwarte Jednostki Policji".

Swoją wizytę dzieci rozpoczęły w "centrum dowodzenia" naszej komendy, czyli na tzw. "dyżurce". Oficer dyżurny opowiedział Zuchom, na czym polega jego praca i wytłumaczył, dlaczego już od najmłodszych lat każdy powinien znać numery alarmowe.

Następnie przedszkolaki miały okazję zobaczyć i przymierzyć elementy policyjnego umundurowania, m.in. kamizelki, kaski i ochraniacze, które funkcjonariusze używają podczas zabezpieczenia imprez masowych.

Kolejnym punktem spotkania były pojazdy i łódz policyjna. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci i usiąść za kierownicą radiowozu, motocykla oraz motorówki.

 

Największą atrakcją dla gości okazał się jednak Rambo- pies policyjny, którego przewodnik st. Sierż. Kamil Domżalski opowiedział Zuchom na czym polega jego praca i jak wygląda tresura służbowego czworonoga. Dzieci na własne oczy miały okazję zobaczyć, jak posłuszny jest Rambo i jak grzecznie wykonuje komendy swojego przewodnika.

  • Wizyta przedszkolaków w KPP Ostróda
  • Wizyta przedszkolaków w KPP Ostróda
  • Wizyta przedszkolaków w KPP Ostróda
  • Wizyta przedszkolaków w KPP Ostróda
  • Wizyta przedszkolaków w KPP Ostróda