Ostróda: Areszt za usiłowanie rozboju - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Areszt za usiłowanie rozboju

Ostródzcy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o usiłowanie rozboju na 33-letnim mężczyźnie. Sprawcy przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, a następnie kopali. Myśleli, że w ten sposób zabiorą mu pieniądze i telefon. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Na początku ubiegłego tygodnia policjanci otrzymali informację, że w Ostródzie miało miejsce usiłowanie rozboju. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został on napadnięty przez dwóch młodych mężczyzn. 18-latek i o rok starszy od niego kolega przewrócili pokrzywdzonego na ziemię i kopali go po całym ciele żądając od niego pieniędzy i telefonu komórkowego. Zaatakowanemu mężczyźnie udało się uciec, a sprawcy nie osiągnęli zamierzonego celu.  Wezwany policyjny patrol od razu zatrzymał jednego z oprawców. Drugi został zatrzymany następnego dnia.

Obaj podejrzani przyznali się do przedstawionych im zarzutów. W minioną środę (30.05.2018) sąd na podstawie złożonego przez prokuratora i policjantów wniosku zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Teraz za usiłowanie rozboju grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(ak/tm)