Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci z ostródzkiej komendy wzięli udział w dniu otwartym szkoły

Policjanci z ostródzkiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Szkoła prezentowała uczniom gimnazjów ofertę nauczania, w tym również klasy o profilu policyjnym. Ostródzcy funkcjonariusze promowali swój zawód, przedstawiali etapy rekrutacji do służby, prezentowali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby oraz rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa.

Wczoraj (15.05.2018) w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbył się dzień otwarty. W przedsięwzięciu wzięli udział również ostródzcy policjanci, którzy wspólnie z uczniami klasy o profilu policyjnym promowali swój zawód.

Specjalista działu kadr przedstawił słuchaczom poszczególne etapy rekrutacji do służby w policji oraz jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do tej formacji. Uczniowie gimnazjów mogli skorzystać z licznych ulotek i informatorów.

Na policyjnym stoisku nie mogło zabraknąć również sprzętu, jakim dysponują ostródzcy policjanci. Technik kryminalistyki zaprezentował uczniom techniki pobierania odcisków palców i omówił na czym polega jego praca. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie walizki, którą zabiera ze sobą na każde zdarzenie.

Gimnazjaliści mieli również okazję poznać specyfikę pracy policjanta z Nieetatowego Zespołu Taktycznego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Funkcjonariusze ostródzkiej drogówki przyjechali na miejsce służbowymi motocyklami.

Spotkanie z młodymi ludźmi to również doskonała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wielu z uczestników już niedługo zdobędzie pierwsze uprawnienia do jazdy samochodami. Uczniowie muszą pamiętać, że wsiadając za kółko biorą na siebie odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Plastikowy dokument nie decyduje o dorosłości. O tym, czy jesteśmy dojrzali świadczy nasze zachowanie.