Ostróda: Policyjne podsumowanie weekendu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policyjne podsumowanie weekendu

Bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu to priorytet policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Podczas minionego weekendu w celu poprawy bezpieczeństwa podróżujących funkcjonariusze przeprowadzili działania "Prędkość". Co cieszy, od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

 


 

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również, podczas trwającego weekendu.

Od piątku do niedzieli funkcjonariusze ostródzkiej drogówki realizowali wojewódzkie działania pn. "Prędkość". Podczas trwania akcji skontrolowali blisko 200 pojazdów. W 80 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Policjanci oceniają miniony weekend jako bezpieczny. Na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi pracowali na miejscu 12, niegroźnych kolizji. W ich ręce trafiło również 2 nietrzeźwych kierowców.

Dziękujemy mieszkańcom za stosowanie się do przepisów i życzymy bezpiecznego tygodnia!