Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Potrącenie na przejściu dla pieszych. 10- latka wbiegła wprost pod jadący samochód

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą rodzice 10- latki, która wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci przypominają, jak ważna jest nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa, już od najmłodszych lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj (15.04.2018) na ul. Chrobrego w Ostródzie. Około godz. 16:00 na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód wbiegło dziecko. Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami została przetransportowana do szpitala na badania. Na szczęście mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie, 10- latka nie odniosła poważnych obrażeń.

 

Czym skorupka za młodu ...

 

Policjanci zajmujący się profilaktyką ogromny nacisk kładą na edukację o bezpieczeństwie już od najmłodszych lat. Funkcjonariusze odwiedzają przedszkola i szkoły rozmawiając z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W nauce ażną rolę odgrywają również rodzice, którzy powinni wprowadzać zasady bezpieczeństwa w życie podczas codziennych czynności takich jak spacer, robienie zakupów czy przechodzenie przez jezdnię.

Dzieci naśladują zachowania dorosłych. Dajmy więc swoim pociechom odpowiedni wzór zachowania na drodze.