Ostróda: Spotkanie policjantów z uczniami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Spotkanie policjantów z uczniami

Kto może wstąpić do służby, jakie niezbędne wymagania należy spełnić oraz jak wygląda proces rekrutacji do Policji. Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli przedstawiciele ostródzkiej komendy podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie.

Wczoraj (15.03.2018) w Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "I Ty możesz zostać policjantem!".

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji do służby w naszej formacji. Specjalistka działu kadr z ostródzkiej komendy przedstawiła uczniom poszczególne etapy rekrutacji, opisując dokładnie na czym polegają i jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do służby.

Policyjny technik kryminalistyki na spotkanie zabrał walizkę ze sprzętem, który wykorzystuje do swojej codziennej pracy. Zawartość torby spotkała się z orgomnym zainteresowaniem. Młodzież miała okazję zobaczyć m.in. jak wygląda pobieranie odcisków palców czy zbieranie śladów kryminalistycznych.

Następnie o swojej pracy opowiedzieli policjant z ostródzkiej drogówki oraz policyjny profilaktyk. Spotkanie było również doskonałą okazją, by przypomnieć młodzieży o odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach.

Młodzież dowiedziała się również, czym jest aplikacja "Moja Komenda" oraz platforma "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".