Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Uczniowie z Lipowa wiedzą, że odblaski ratują życie!

Policyjny profilaktyk wraz z dzielnicowym odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Lipowie. Podczas spotkania rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie kładą duży nacisk na akcje profilaktyczne skierowane do dzieci. Ważne jest, by już od najmłodszych lat nasze pociechy uczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tym razem odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lipowie

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskich akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny" oraz "Świeć Przykładem".

"Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny" to ogólnopolska akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie.

Celem akcji "Świeć Przykładem" jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 

Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomnieli dzieciom i młodzieży, że mimo, iż nie posiadają jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami, również, jako piesi są uczestnikami ruchu drogowego i oprócz uprawnień ciążą na nich również obowiązki. Funkcjonariusze przypomnieli również o "magicznej" sile niewielkich odblasków, które noszone po zmroku mogą uratować nam życie.

 

Podczas spotkania policjanci wyjaśnili, kiedy zachowanie młodego człowieka może spowodować konflikt z prawem. Funkcjonariusze omówili zasady wynikające z kodeksu karnego oraz wykroczeń a także tłumaczyli na czym polega postępowanie karne.

Przestrzegali przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji, które mogą dla młodego człowieka skończyć się przykrymi konsekwencjami i problemami ze znalezieniem pracy w przyszłości. Wyjaśniali również, że konflikt z prawem może przekreślić ich plany związane z różnymi zawodami np. ze służbą w Policji.

 

  • Spotkanie policjantów KPP Ostróda z uczniami
  • Spotkanie policjantów KPP Ostróda z uczniami
  • Spotkanie policjantów KPP Ostróda z uczniami
  • Spotkanie policjantów KPP Ostróda z uczniami