Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zarzuty i akt oskarżenia w sprawie kradzieży z włamaniem

Sporządzeniem aktu oskarżenia zakończyło się prowadzone przez ostródzkich policjantów pod nadzorem prokuratora postępowanie dotyczące między innymi kradzieży z włamaniem. 34-latek usłyszał pięć zarzutów popełnienia przestępstwa. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Ostródzcy kryminalni podczas wykonywania czynności w sprawie włamań do domków znajdujących się na terenie ogródków działkowych ustalili, że sprawca może mieć związek również z innymi włamaniami dokonanymi na terenie powiatu ostródzkiego.

Prowadzone w tej sprawie czynności wykrywacze, przesłuchania i rozpytania świadków oraz zabezpieczone ślady pozwoliły na ustalenie, iż sprawcą kradzieży i włamań jest mieszkaniec województwa pomorskiego. Mężczyzna miał na sumieniu między innymi włamania do domków znadujących się na terenie ogródków działkowych, budynku jednej z ostródzkich firm oraz pojazdu i pomieszczenia gospodarczego. Łupem sprawcy padały głównie narzędzia, sprzęt elektoniczn, telefony komórkowe oraz pieniądze.

34-latek usłyszał pięć zarzutów popełnienia przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów policjanci sporządzili akt oskarżenia. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.