Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Spotkanie z młodzieżą na temat zasad rekrutacji do służby w policji

Kto może wstąpić do służby, jakie niezbędne wymagania należy spełnić oraz jak wygląda proces rekrutacji do Policji. Na te i wiele innych pytań odpowiedał pracownik cywilny i dzielnicowy z ostródzkiej komendy.

Ostródzcy policjanci organizują cykliczne spotkania z młodzieżą szkolną, by oprócz zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej nieletnich porozmawiać także o zasadach rekrutacji do służby w policji oraz przybliżyć zawód policjanta.

Dziś (09.03.2018) dzielnicowy oraz specjalista działu kadr ostródzkiej komendy odwiedzili uczniów klasy maturalnej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie. Podczas spotkania młodzież miała okazję dowiedzieć się, na czym polega praca w poszczególnych pionach Policji oraz jak wygląda proces rekrutacji do tej służby.

Zawód policjanta to służba i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji i umiejętności. Ważna jest również chęć niesienia pomocy i empatii, ale również odporność psychiczna ze względu na charakter podejmowanych zadań w codziennej służbie.

Podejmując służbę w policji trzeba być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres. Jednak, jednocześnie jest to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy bywa bezcenna.

Dla uczniów planujących związać swoją przyszłość zawodową z mundurem policyjnym była to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy o procesie rekrutacji, co niewątpliwie wpływa również na możliwość odpowiedniego przygotowania się do niego.