Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez ostródzkich policjantów

Dobre rozpoznanie ostródzkich kryminalnych doprowadziło do zatrzymania 32-latka - poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna od kwietnia 2017 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zatrzymali go w Starych Babicach pod Warszawą gdy zbierał się do pracy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie prowadzili poszukiwania 32-letniego mieszkańca Ostródy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy w Ostródzie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

32-latek został zatrzymany dziś rano na terenie województwa mazowieckiego w jednym z hoteli pracowniczych, gdy zbierał się do pracy. Był kompletnie zaskoczony.

Zatrzymany trafił już do aresztu śledczego w Warszawie.

Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci przypominają także, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.