Ostróda: Z seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Z seniorami o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, metody działania oszustów oraz konsekwencje prawne wynikające z podpisywania umów to tematy przewodnie spotkania ostródzkich policjantów z członkami Koła Seniorów.

Spotkanie odbyło się w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Policjantki z tutejszej komendy przeprowadziły prelekcje dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniały uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Poruszyły tematykę związaną z noszeniem elementów odblaskowych oraz bezpiecznym zachowaniem na przejściach dla pieszych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali nurtujące ich pytania, które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

Kolejnym tematem jaki poruszyły ostródzkie policjantki były metody działania oszustów. Funkcjonariuszki opowiedziały słuchaczom jak działają sprawcy, w jaki sposób rozmawiają ze swoją ofiarą i jak przekonują ją do przekazania im pieniędzy.

Podczas spotkania ostrzegały również, aby osoby starsze nie przekazywały żadnych kwot pieniędzy obcym osobom, a także nie ulegały namowom na oferowane transakcje. Omówione zostały również prawne konsekwencje podpisywania umów, właściwe zachowanie w placówkach bankowych, bankomatach, a także w środkach komunikacji miejskiej.

 

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali od policjantek uniwersalne opaski odblaskowe, które nosić można na ręku, przypiąć do torebki czy ramy roweru.

  • Policjantki z KPP Ostróda spotkały się z seniorami
  • Policjantki z KPP Ostróda spotkały się z seniorami