Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Bez uprawnień za to z narkotykami. Pijany kierowca zatrzymany przez dzielnicowych

Ostródzcy dzielnicowi zatrzymali pijanego kierowcę bez uprawnień. Ponadto w samochodzie mężczyzny znaleźli marihuanę. 24- latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Dzielnicowi podczas patrolowania rejonu służbowego na terenie Łukty zauważyli volkswagena, którego styl jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Za kierownicą siedział 24- latek. Przy jego fotelu leżała pusta butelka po piwie. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Poddali go badaniu i potwierdzili swoje podejrzenia. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Łukty nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W trakcie interwencji okazało się, że 24- latek ma na swoim sumieniu również inne przestępstwo. Dzielnicowi znaleźli w jego aucie zawiniątko z zielonym suszem. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.