Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Wyprzedzał "na czołówkę". Stracił prawo jazdy

Przed sądem odpowie 30- letni mieszkaniec gminy Lubawa, który na łuku drogi wyprzedzał kolumnę pojazdów i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Na szczęście, mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Za rażące naruszenie przepisów drogowych i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa kierowca stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło około godz. 10:00 na drodze K15 w m. Lipowo. Kierowca toyoty jadąc w kierunku Lubawy podczas wyprzedzania kolumny pojazdów na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą. Mężczyźni byli trzeźwi. Obaj kierowcy trafili do szpitala na obserwacje. Na szczęście, mimo iż zdarzenie wyglądało groźnie, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Pracujący na miejscu policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 30- latkowi prawa jazdy. Dokument wraz z dokumentacją ze zdarzenia trafi do sądu. Tam zostanie podjęta decyzja o dalszym losie mieszkańca Lubawy i o tym, czy zachowa swoje uprawnienia.