Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Podsumowanie działań "Bezpieczne ferie 2018"

Uczniowie szkół naszego powiatu zakończyli zimowy odpoczynek. Tym samym policjanci zakończyli i podsumowali akcję "Bezpieczne ferie 2018". Ostatnie dwa tygodnie był to czas wzmożonej pracy funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. Wszystko po to, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa osobom cieszącym się z wypoczynku.

Przez ostatnie dwa tygodnie ostródzcy policjanci prowadzili działania "Bezpieczne ferie 2018". Przygotowania do akcji ruszyły na długo przed jej rozpoczęciem. Funkcjonariusze odwiedzali szkoły i przedszkola przypominając dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zimowego wypoczynku. Policjanci włączyli się również do akcji zainicjowanej przez Starostwo Powiatowe pt. "ZIMĄ BEZPIECZNIE". Przeprowadzili również szereg spotkań profilaktycznych z dorosłymi mieszkańcami powiatu.

W ciągu trwania akcji "Bezpieczne ferie 2018" policjanci skontrolowali 22 autokary, którymi podróżowały dzieci i młodzież. Każdy skontrolowany przez nich autobus był w dobrym stanie technicznym a ich kierowcy posiadali wszelkie niezbędne dokumenty. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli również blisko 900 samochodów osobowych. W blisko 300 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość lub wykonywali niebezpieczne manewry na drodze.

 

Mimo, iż akcja "Bezpieczne ferie 2018" za nami, policjanci nie zwalniają tempa. Przed nami kolejne spotkania profilaktyczne i akcje ukierunkowane na bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu!