Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Pijany i bez odblasków przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym

O dużym "szczęściu" może mówić 70- letni mieszkaniec powiatu, który został potrącony na Szosie Elbląskiej. Jak ustalili policjanci, mężczyzna pijany i bez żadnych elementów odblaskowych przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Trafił do szpitala "tylko" ze złamaną ręką.

Ostródzcy policjanci prowadzą szereg akcji i spotkań profilaktycznych podczas których informują mieszkańców o tym, dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne i rozdają uczestnikom kolorowe elementy. Niestety okazuje się, że wciąż są piesi, którzy z nich nie korzystają, narażając na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (04.02.2018) około godz. 20:00 na Szosie Elbląskiej doszło do potrącenie pieszego. Jak okazało się 70- latek przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ponadto, nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promila tej substancji. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu- trafił do szpitala "tylko" ze złamaną ręką.

Policjanci apelują!

Noszenie odblasków poza obszarem zabudowanym to nasz prawny obowiązek. Powinno być to jednak naszym nawykiem nawet jeśli mieszkamy w mieście. Po zmroku pieszy bez żadnych elementów odblaskowych widoczny jest dla kierowcy z odległości około 20-30 metrów. W momencie gdy posiada nawet najmniejszy odblask widoczność zwiększa się nawet do 150 metrów. Kierowca ma wówczas czas na reakcję i ewentualne ominięcie osoby idącej poboczem lub jezdnią.

Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo i korzystajmy z odblasków!