Ostróda: By ferie zimowe były bezpieczne - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: By ferie zimowe były bezpieczne

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, dlatego ostródzcy policjanci aktywnie przygotowują się do tego czasu, organizując spotkania i akcje poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Wszystko pod hasłem "Bezpieczne Ferie 2018".

Wolne dni zbliżają się wielkimi krokami. Dzieci i młodzież nie mogą doczekać się już ostatniego dzwonka przed feriami zimowymi. Te, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przypadają w naszym województwie w dniach 22 stycznia– 4 lutego 2018 r.

Zbliżające się ferie to również czas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą. Wszystko po to, by każdy bezpiecznie mógł wrócić do nauki. Podczas pogadanek funkcjonariusze przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz instruują, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Ponieważ zimą szybko zapada zmrok, a dzieci przebywają na powietrzu dłużej niż w czasie nauki szkolnej, policjanci uświadamiają podczas spotkań jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypominają również jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informując dzieci, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych. Policjanci przypominają dzieciom, aby podczas nieobecności rodziców w domu nikomu nie otwierały drzwi bez porozumienia się z rodzicami.

Ferie zimowe to przede wszystkim czas radości, wolności i swawoli. Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” rodzice oraz opiekunowie muszą również zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Co ważne nasze działania nie kończą się wraz z ostatnim dzwonkiem w szkole. Policjanci także przez całe ferie jak i wakacje będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.