Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Znęcał się nad rodziną. Trafił do aresztu

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 36- letni mieszkaniec Ostródy, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką i siostrą. Mężczyzna usłyszał również zarzuty wywierania wpływu na uczestników postępowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

36- latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w trakcie których wyzywał słowami wulgarnymi swoją matkę i siostrę z którym mieszkał pod jednym dachem. Mężczyzna ponadto poniżał, ośmieszał i groził kobietom. W trakcie awantur dochodziło również do przemocy fizycznej.

Policjanci po otrzymaniu informacji o sytuacji w tym domu zatrzymali 36- latka i osadzili go w policyjnym areszcie. Jak ustalili, mężczyzna poprzez groźby próbował również wpłynąć na decyzję kobiet o wycofaniu oskarżeń w stosunku do niego.

Mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzuty znęcania i wpływania na uczesników postępowania. Policjanci wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 36- latka ten środek zapobiegawczy. Najbliższe miesiące mężczyzna spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.